ورود

ثبت نام

ورود

ثبت نام

دوربین مداربسته، اعلام سرقت، تابلوهای تبلیغاتی

تابلو ال ای دی

آریا الکترونیک سازنده تابلو ال ای دی اصفهان. تابلو ال ای دی ثابت از تعداد زیادی LED ساخته شده است که پشت سر هم قرار گرفته اند. این نوع تابلو جزء تابلوهای کم هزینه و بسیار جذاب هست که در رنگ ها و مدلهای مختلف ساخته می شود و می توان آن را در هر ابعاد مناسب برای پشت شیشه یا فضای باز آماده کرد. نوع ال ای دی و نحوه ساخت آن در کارکرد، طول عمر و شدت نور تاثیر بسزائی دارد. درصورتی که به تابلویی با طول عمر بالا نیاز دارید و میخواهید شدت نور آن به مرور زمان کاهش پیدا نکند، باید مدارها به کمک مقاومت مناسب با هم موازی شوند و درصورتی که از مدارهای سری استفاده شود نه تنها شدت نور کم می شود بلکه تعمیرات آن نیز کاری سخت و پر هزینه می باشد.

انواع ال ای دی

ال ای دی کلاهی: معمولا در اکثر موارد از ال ای دی کلاهی برای ساخت تابلو LED استفاده می شود. این ال ای دی دارای سر گرد و بزرگتر میباشد که غالبا شفاف است.

ال ای دی اوال: سر این نوع ال ای دی بیضی و بلند می باشد و معمولا هم رنگ نور ال ای دی است.

ساخت تابلو

ساخت تابلو به دو صورت دوربرش و کتیبه ای انجام می شود. دوربری برای پشت شیشه مناسب تر هست چون نور محیط را نمیگیرد و کتیبه ای برای ساخت قاب بیرون مناسب تر است. عمدتا سازه زیر تابلو از جنس ام دی اف هست ولی در مواردی که رطوبت محیط بالاست از ورق پلکسی هم میتوان استفاده نمود. البته پلکسی گرانتر از ام دی اف هست و بعد از چند سال حالت شکننده پیدا می کند.

تغذیه تابلو ال ای دی معمولا 12 ولت هست و مدارات به صورت سری یا موازی بسته میشوند ولی در برخی موارد برای کاهش هزینه ساخت مدارات را سری کرده و مستقیم به برق 220 ولت متصل می کنند. البته این کار هرگز پیشنهاد نمی گردد. چون علاوه بر خطرناک بودن باعث کاهش طول عمر و شدن نورتابلو هم می گردد و تعمیرات آن را مشکل می کند.

برای ساخت تابلو باید ابتدا طرح مورد نظر را در نرم افزار کورل دراو بکشیم. سپس جانمایی ال ای دی ها را مشخص کنیم و آن را به کمک دستگاه لیزر برش بدهیم. سپس ال ای دی ها را جا بزنیم و مدارات را ببندیم. پس از آن سیم کشی کرده و آن را به ترانس مناسب وصل کنیم.

برای اینکه تابلو حالت چشمک زن پیدا کند باید از یک مدار فلشر جداگانه استفاده کنیم که بصورت آماده در تعداد کانال دلخواه در بازار موجود هستند. چشمک زن ها مدل های مختلفی دارند. بهتزین نمونه طیف دار با افکت های قابل انتخاب هست. طیف دار بودن به این معنی است که می تواند با افکت های مناسب نور تابلو را کم و زیاد کند.

برآورد قیمت

برای براورد قیمت راه های مختلفی وجود دارد ولی بهترین گزینه استفاده از نرم افزار کورل دراو هست. بدین صورت که کلمه مورد نظر را طراحی کرده و با توجه به تراکم ال ای دی مورد نظر تعداد دقیق آن مشخص می شود. تراکم ال ای دی بسته به نظر مشتری میتواند تغییر کند ولی بهترین حالت این است که فاصله بین ال ای دی ها حدود 1 تا 3 میلی متر باشد. هرچند این کار بصورت تجربی و با توجه به اندازه تابلو مشخص می گردد.

سفارش ساخت تابلو ال ای دی اصفهان

از آنجایی که ساخت تابلو کار نسبتا پر دردسر و زمان بری می باشد، پیشنهاد میگردد برای ساخت تابلو به ما اعتماد کنید و سفارشات خود را به این مجموعه بسپارید تا صفر تا صد پروژه را با خیال راحت برای شما انجام دهیم. و درصورتی که حجم سفارش شما نسبتا زیاد باشد، تخفیف همکاری نیز برای شما درنظر گرفته می شود. برای آموزش کامل طراحی و ساخت تابلو نیز می توانید با ما تماس بگیرید.