ورود

ثبت نام

ورود

ثبت نام

دوربین مداربسته، اعلام سرقت، تابلوهای تبلیغاتی

تابلو روان

تابلو روان نسل جدید از تابلو های ال ای دی می باشد که قابلیت برنامه ریزی دارد و از آن برای مصارف بسیار مختلف می توان استفاده نمود. بزرگترین مزیت این تابلو ها قابلیت برنامه ریزی آنها است زیرا می توان بسته به نوع و زمان استفاده برنامه آن را تغییر داد. این مزیت باعث می شود دست دوم این نوع تابلو نیز خرید و فروش بشود. از دیگر مزایای آن امکان تغییر دادن سایز یا اندازه تابلو است. بسته به سفارش مشتری می توان اندازه تابلوهای روان را کوچکتر یا بزرگتر نمود. عیب این تابلو این است که دید کمتری نسبت به تابلوهای ال ای دی دارد. البته ابن مسئله با برنامه ریزی درست و اصولی تا حدی بر طرف می شود. ساخت این تابلو کار نسبتا آسانی می باشد و برای اینکار باید ماژول یا بلوک های آماده را کنار یکدیگر قرار داد.

انواع مختلف ماژول های تابلو روان

تک رنگ: ساده ترین نوع آن تک رنگ می باشد که در انواع رنگ ها موجود هستند. ازجمله قرمز، آبی، سبز، سفید، زرد و صورتی.

سه رنگ: این نمونه ماژول از دو رنگ اصلی (مانند قرمز و آبی یا قرمز و سبز) ساخته شده است و رنگ سوم از ترکیب دو رنگ اصلی تشکیل می شود. این نوع ماژول تابلو روان قیمت نسبتا مناسبی دارد و جذابیت تابلو را دو چندان می کند.

هفت رنگ: این نمونه ماژول از سه رنگ اصلی (قرمز، آبی و سبز) ساخته شده است و مابقی رنگ ها از ترکیب سه رنگ اصلی تشکیل می شود. این نوع ماژول تابلو روان قیمت متوسط دارد و جذابیت آن بسیار بیشتر از نمونه های قبلی است.

فول کالر: این نمونه ماژول از یک ال ای دی تمام رنگی ساخته شده که می تواند تمام رنگ های موجود (16 میلیون طیف رنگ) را بسازد. کیفیت رنگ و تصویر ماژول فول کالر بالاتر از انواع دیگر می باشد.

رزولیشن تابلو روان

رزولیشن اصطلاحا برای مشخص کردن تعداد پیکسل در صفحه استفاده می شود و درواقع به فاصله بین ال ای دی ها بستگی دارد. با پیشرفت تکنولوژی رزولیشن ماژولها افزایش چشم گیری داشته است. برای شناسایی ماژول ها معمولا از اصطلاح P استفاده می شود. مثلا P10 برای ماژول های تک رنگ یعنی فاصله بین هر ال ای دی 10 میلی متر می باشد. در ماژول های قدیمی از رزولیشن P20 وجود داشت و در حال حاضر ماژول های P2.5 نیز وجود دارند. البته ماژول های جدید با رزولیشن بالا از نوع اس ام دی هستند.

برای نمایش متن به رزولیشن بالا نیازی نیست ولی برای نمایش فیلم و عکس و تیزر بهتر است از کیفیت های بالاتر استفاده نمود.

انواع برد کنترلر

برد کنترلر وظیفه برنامه دهی به ماژولها را بر عهده دارد. انواع مختلفی از برد وجود دارد که با توجه به نوع ماژول و ابعاد آن باید برد مناسب را انتخاب نمود. بردهای ساده برای تابلوهای تک رنگ استفاده می شوند و فقط ال ای دی ها را روشن و خاموش می کنند. نوع طیف دار علاوه بر خاموش و روشن کردن می تواند میزان نوردهی ال ای دی را نیز کنترل کند و به کمک همین قابلیت طرح های بسیار متنوع و زیباتری ساخته می شوند. برد های تابلو های رنگی بسیار پیشرفته تر هستند و قابلیت  پخش فیلم و عکس را نیزدارند.

بردهای تابلو روان برنامه های خاص خودشان را دارند که در قسمت دانلود برنامه می توانید برنامه های هرکدام را دانلود نمایید.

ترانس تابلو روان (پاور)

ترانس انواع تابلو روان از نوع 220 به 5 ولت می باشد. ترانس ها دارای آمپر خروجی متفاوت هستند ولی معمولا 20، 40 و 60 آمپر در بازار موجود هست که باید با توجه به تعداد و نوع ماژول ها ترانس مورد نیاز را استفاده نمود. معمولا نیز از چند ترانس برای تغذیه تابلو استفاده می شود. دقت داشته باشید که هرگز از ترانسهای متفرقه برای تغذیه تابلو روان استفاده نکنید. چون ولتاژ بالاتر باعث آسیب دیدن جدی تمام لوازم می گردد.

قاب تابلو

قاب های تابلو در انواع متفاوتی وجود دارند. البته نوع استاندارد آن تابلو های فلزی کارخانه ای هستند. این قاب ها با توجه به سایز مورد نظر ساخته می شوند و رنگ شده تحویل مشتری می گردند. این تابلو ها که اصطلاحا CNC نامیده می شوند استحکام بالایی دارند، ضد آب و ضد ضربه هستند. ولی قیمت بالاتر و همچنین وزن سنگین تری دارند.

نوع متعارف دیگر، قاب های آلومینیومی هستند که بصورت شاخه ای در بازار وحود دارند و در ابعاد دلخواه برش زده شده و آماده می گردند. این قاب ها شیک تر و سبک تر هستند و در ابعاد بزرگتر قیمت مناسب تری نیز دارند.

البته انواع قاب های دست ساز نیز وجود دارند که با توجه به سلیقه تابلوسازها ساخته می شوند.

برای سفارش انواع قطعات و لوازم تابلو روان با ما در تماس باشید.