ورود

ثبت نام

ورود

ثبت نام

دوربین مداربسته، اعلام سرقت، تابلوهای تبلیغاتی

دزدگیر اماکن در اصفهان

دزدگیر اماکن یا سیستم اعلام سرقت چیست و چگونه کار می کند؟

دزدگیر اماکن یا سیستم اعلام سرقت بهترین گزینه برای افزایش امنیت و جلوگیری از سرقت اماکن نظیر منزل، مغازه، کارگاه، انبار و غیره می باشد. عملکرد این سیستم بدین گونه می باشد که با توجه به نوع سنسورهای مورد استفاده، سیستم پس از تحریک شدن آژیر می کشد. و همچنین با شماره تلفن های ذخیره شده در سیستم تماس می گیرد. هشدار قطع برق نیز از دیگر قابلیت های این دستگاه می باشد. تحریک شدن سیستم منوط به عمل کردن یکی از سنسورها میباشد. کارکرد انواع سنسورها در ادامه توضیح داده می شود. درصورتی که از پنل سیم کارتی استفاده کنید علاوه بر اینکه سیستم با شما تماس میگیرد، پیامک هم ارسال می کند. امنیت دزدگیر اماکن سیم کارتی بالاتر از نوع تلفن کننده ثابت آن می باشد. زیرا امکان قطع کردن سیم تلفن در آن وجود ندارد. البته امکان استفاده از هر دو نوع تلفن کننده نیز در برخی پنل ها موجود هست.

کنترل این سیستم بسیار ساده می باشد و با اپلیکیشن موبایل و حتی با گوشی های ساده قابل کنترل است. از دیگر کاربردهای سیستم اعلام سرقت کنترل وسایل برقی از راه دور می باشد. بدین صورت که به کمک یک رله جانبی می توان چندین وسیله برقی از جمله چراغ، کولر، بخاری، پمپ آب، موتور و … را از راه دور بدون نیاز به اینترنت خاموش و روشن نمود. مجموعه آریا الکترونیک فروشنده و مجری نصب انواع سیستم های اعلام سرقت در اصفهان می باشد. سیاست ما همواره بهترین کیفیت با کمترین قیمت بوده است. بدین منظور برای رفاه حال مشتریان پکیج های آماده نصب دزدگیر اماکن تهیه شده و آماده عرضه هستند. برای بررسی قیمت ها به صفحه فروشگاه اینترنتی مراجعه فرمائید و یا برای دریافت مشاوره بیشتر با ما در تماس باشید.

دزدگیر اماکن در اصفهان

خرید اینترنتیدزدگیر اماکن

انواع سنسورها و قطعات سیستمهای اعلام سرقت عبارتند از:

 

 • پنل مرکزی
پنل مرکزی درواقع مرکز فرماندهی سیستم اعلام سرقی می باشد. این پنل ها به سه دسته ساده بدون تلفن کننده، با تلفن کننده ثابت و سیم کارت خور دسته بندی می شوند. بسته به نوع پنل قابلیت ها و امکانات آنها تفاوت می کند. تمام سیم کشی ها و سر بندی ها در پنل انجام می شود و باتری مدار نیز معمولا داخل پنل جای می گیرد. پنل بهتر است در مکانی نصب شود که در دسترس عموم نباشد. دزدگیر اماکن در اصفهان
پنل دزدگیر اماکن
 • سنسنورهای حرکتی:

این نوع از سنسورها به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول سنسورهای نوری هستند و هر نوع حرکت را تشخیص می دهند. اکثر سنسورهای موجود در بازار از این نوع هستند. مزیت این چشم ها این است که کارکرد مطمئن و آسان دارند ولی فقط روبروی خودشان را می بینند و درصورتی که تحرکی پشت آنها اتفاق بیافتد عکس العملی نشان نمی دهند. دسته دوم چشم های فرکانسی هستند که معمولا در بازار وجود ندارند ولی در فروشگاه ما موجود هستند. این نوع چشم بصورت 360 درجه عمل می کند. بدین صورت که اگر چشم در یک اتاق با مساحت تقریبا 50 متر مربع قرار بگیرد تمام نواحی را تحت پوشش قرار می دهد. حساسیت این نوع چشمی بسیار بالا می باشد و کوچکترین تحرک را تشخیص می دهد. دزدگیر اماکن در اصفهان

 

 • سنسنورهای بی سیم:

هر دو نوع چشم حرکتی که در بالا توضیح داده شدند نمونه بی سیم هم دارند. مزیت این چشم ها این است که نیازی به سیم کشی بین دستگاه مرکزی و چشم وجود ندارد. عیب آنها نیز این است که اگر باتری چشم تمام شود دیگر کار نمی کند. البته شرکت ما یک نمونه چشم بیسیم موجود دارد که علاوه بر باتری با برق شهری نیز کار می کند و این عیب را مرتفع نموده است. 

چشم بیسیم دزدگیر اماکن

 • سنسنورهای وزنی:

چشم های وزنی به دو نوع داخلی و فضای باز تقسیم می شوند. نوع داخلی در مواردی کاربرد دارد که داخل فضای مورد استفاده حیوانات خانگی مثل سگ، گربه یا پرنده وجود دارند. این چشم می تواند وزن جسم متحرک را تشخیص دهد و درصورتی که مثلا وزن آن کمتر از 25 کیلو گرم باشد، آن را نادیده بگیرد. نمونه فضای باز آن هم در بیرون و فضای باز مورد استفاده قرار میگیرد و در برابر شرایط محیطی مقاومت بیشتری دارد. دزدگیر اماکن در اصفهان

سنسور وزنی دزدگیر اماکن

 • سنسنورهای گاز و دود:

این سنسورها برای تمام موارد کاربرد دارند و جزء بهترین نوع از سنسورها هستند. زیرا هرگونه نشت گاز و دود را تشخیص می دهند و علاوه بر اینکه می تواند جلوی خسارات مالی را بگیرد، در جهت برقراری امنیت جانی نیز موثرست. عملکرد این سنسورها به گونه ای است که علاوه بر زمانی که دزدگیر فعال می باشد، در زمان غیرفعال بودن آن نیز می تواند فعال شود.

سنسور گاز دزدگیر اماکن

 • سنسورهای حساس به ضربه:

موارد استفاده از این دزدگیر برای مکان هایی هست که امکان تخریب یا شکستن درب، پنجره یا دیوار وجود داشته باشد. یا در مواردی که می خواهیم حتی با تکان خوردن درب، سیستم اعلام سرقت فعال شود. این سنسورها که به نام شوک سنسور هم مشهور هستند کاربردهای خاص دارند و با توجه به هزینه اندک برای اکثر موارد پیشنهاد می گردند. دزدگیر اماکن در اصفهان

سنسور ضربه دزدگیر اماکن

 • سنسور مگنت یا آهنربایی:

عملکرد این سنسور بسیار ساده می باشد و به این صورت عمل می کند که اگر دو قسمت مربوط به سنسور از یکدیگر فاصله بگیرند فرمان به پنل ارسال می شود و آن را فعال میکند. استفاده آن بیشتر بر روی رب و پنجره می باشد. مزیت این سنسور هزینه پایین آن می باشد ولی با توجه به امنیت پایین آن پیشنهاد نمی گردد.

مگنت دزدگیر اماکن

 • سنسورهای خطی یا لیزری:

کاربرد این نوع چشمی برای مواردی می باشد که می خواهیم تردد در یک ناحیه خاص را کنترل کنیم. این چشمی بیشتر در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد. عملکرد این چشمها بدین صورت هست که اگر جسم متحرکی خط واصل بین دو چشم را قطع کند سنسور تحریک شده و دزدگیر را فعال میکند. برد این سنسورها می تواند تا 100 متر نیز باشد ، بدین معنی که اگر دو چشم در فاصله 100 متری از یکدیگر باشند و شخصی از بین آنها حرکت کند اعلام میکند. موارد استفاده آن در جاهایی می باشد که میخواهیم تردد در فضای باز را تحت کنترل بگیریم و حیوانات اهلی و غیر اهلی در محل نیز تردد دارند.

سنسورهای خطی یا لیزری دزدگیر اماکن

 • سنسورهای حساس به صدا:

کاربرد این سنسور بسیار خاص می باشد و فقط در مواردی کاربرد دارد که نیاز به محیط ساکت می باشد یا مورد سرقت همراه با صدا باشد. دزدگیر اماکن در اصفهان

 

 • سنسورهای زاویه سنج:

این سنسور مواقعی مورد استفاده قرار می گیرد که زاویه سطح برای ما اهمیت دارد و نیاز داریم درصورتی که زاویه تغییر کند سیستم فعال شود.

 

سنسور زاویه دزدگیر اماکن

 • آژیر یا بلندگو

آژیرها به دو دسته داخلی و فضای باز تقسیم می شوند. آژیر داخلی یا پیزو برای مواردی استفاده می شود که خطر سرقت یا از کار افتادن بلندگوی خارجی وجود دارد. در بیشتر موارد جنبه پشتیبان دارد ولی بلندگوی فضای باز صدای بیشتری دارد و معمولا در بیرون از اماکن نصب می شود. البته معمولا پنل ها مجهز به هشدار قطع بلندگو می باشند و کاربر را از قطع آن مطلع می کنند.

آژیر یا بلندگو دزدگیر اماکن

 • چراغ چشمک زن:

این نوع چشم برای جلب توجه بکار می رود و نشان دهنده فعال شدن سیستم اعلام سرقت می باشد.

چراغ چشمک زن دزدگیر اماکن

 • رله وسایل برقی BMS:

رله درواقع یک کلید برای کنترل وسایل برقی می باشد. به کمک این کلید می توان وسایلی نظیر چراغ، پرژکتور، پمپ آب، کف کش، کولر، بخاری و … را از راه دور کنترل نمود. مثلا کنترل پمپ آب را از راه دور در دست گرفت. رله ها انواع مختلفی دارند و معمولا بصورت 12 ولتی فرمان می گیرند. سیستم 12 ولت باید به یک مدار فرمان 220 ولت متصل شود و کنترل وسایل ره بر عهده بگیرد. برای رفع این مشکل یک نمونه رله 220 ولتی بیسیم ساخته ایم که نیازی به مدار فرمان ندارد و مستقیما به وسایل برقی متصل می شود. بیسیم بودن این رله نیز نصب آن را بسیار آسان نموده است. عبارت BMS نیز مخفف کلمه سیستم مدیریت ساختمان می باشد.

رله برقی دزدگیر اماکن

 • باتری پشتیبان:

یکی از مهمترین قطعات دزدگیر اماکن باتری بکاپ یا پشتیبان می باشد. این باتری در مواقعی کاربرد دارد که برق سیستم بصورت عمدی یا سهوی قطع شده باشد. دزدگیر بسته به ظرفیت باتری از چند ساعت تا چند روز می تواند بدون برق کار کند. البته اکثر پنل ها مجهز به سیستم اعلام قطع برق می باشند و کاربر را از قطع برق مطلع می کنند.

 

 

 • نصب دزدگیر اماکن:

نصب دزدگیر اماکن در اکثر موارد کار بسیار پیچیده ای نیست و توسط خود اشخاص انجام میشود. هرچند برای نصب ایمن و اصولی پیشنهاد می گردد از تیم نصاب حرفه ای ما استفاده کنید. به هر حال اگر قصد دارید خودتان این کار را انجام دهید بهتر است قبل از نصب سیستم به صفحه آموزش رفته و آموزش های مرتبط را در این صفحه ببینید. 

 

خلاصه کاربرد انواع چشمی:

 

نوع چشمی کاربرد
حرکتی در اکثر موارد مانند اتاق،انبار، مغازه، کارگاه و غیره
بی سیم مشابه بالا در مواردی که سیم کشی پرهزینه و سخت است
وزنی در فضای باز یا در مواردی که حیوان خانگی تردد دارد
گاز جایی که امکان حریق و آتش سوزی وجود داشته باشد
ضربه مواردی که امکان تخریب دیوار یا شکستن درب وجود دارد
مگنت درب و پنجره ها
خطی استفاده در فضای باز و امکان ترتت حیوانات مختلف
صدا مواردی که مثلا امکان شکستن شیشه وجود دارد
زاویه کاربرد خاص مثلا تکن خورد یه تجهیز مورد نظر

 

 

برای خرید پکیج های آماده نصب دزدگیر اماکن با قیمت بسیار مناسب می توانید به صفحه فروشگاه اینترنتی مراجعه فرمائید. یا بصورت حضوری از دفتر خریداری نمائید.

هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع حرام می باشد و از لحاظ انسانی نیز کار درستی نیست!

منبع برای مطالعات بیشتر: ویکی پدیا