ورود

ثبت نام

ورود

ثبت نام

دوربین مداربسته، اعلام سرقت، تابلوهای تبلیغاتی

دوربین مداربسته چیست و چگونه کار میکند؟

سیستم دوربین مداربسته به یکی از واجبات و نیازهای روزمره تبدیل شده است. این سیستم برای ضبط تصاویر استفاده می شود. بدین صورت که در اکثر موارد یک دستگاه ضبط تصاویر DVR(Digital Video Recorder) در محل مانیتورینگ یا نظارت نصب می شود و از نقطه به تمام مناطقی که نیاز به ضبط تصاویر می باشد سیم کشی می کنند. حجم تصویر دریافتی در دوربین های مختلف متفاوت است ولی بصورت کلی تصویر ضبط شده توسط ی دوربین را با چشم می توان تخمین زد. برای این کار باید در نقطه مورد نظر ایستاد و بدون ایتکه کره چشم را تکان دهیم، فقط با یک چشم نگاه کنیم. این همان تصویری است که دوربین ضبط میکند. البته در برخی موارد زاویه دوربین بسته تر و در برخی موارد بازتر می باشد. فروش دوربین مداربسته اصفهان

مجموعه آریا الکترونیک فروشنده و مجری نصب دوربین مداربسته در اصفهان می باشد. سیاست ما همواره بهترین کیفیت با کمترین قیمت بوده است. برای بررسی قیمت ها به صفحه فروشگاه اینترنتی مراجعه فرمائید و یا برای دریافت مشاوره بیشتر با ما در تماس باشید. فروش دوربین مداربسته اصفهان

انواع دوربین مداربسته:

  • دوربین مداربسته تحت شبکه IP:

سیستم آی پی IP(Internet Protocol)  بهترین ترین تکنولوژی مورد استفاده در دوربین مداربسته است و مخاطب های بسیار زیادی دارد. از مزایای این سیستم می توان به کیفیت بسیار بالا، نظارت ساده، طرح و توسعه ساده و امکان ارسال بی سیم تصاویر می باشد. البیته این تکنولوژی نسبتا گران قیمت می باشد و فقط در مواردی پیشنهاد می گردد که تعداد دوربین زیاد باشد یا حجم سیم کشی نسبتا زیاد باشد. برای سیم کشی این نوع دوربین باید از کابل های شبکه استاندارد CAT6 استفاده نمود. فروش دوربین مداربسته اصفهان

    دوربین آی پی    

 

  • دوربین مداربسته اچ دی:

تکنولوژی آنالوگ یا AHD بیشترین مورد استفاده در سیستم های مداربسته را دارد. زیرا علاوه بر سادگی، قیمت مناسبی هم دارد. در این سیستم تصویر بصورت آنالوگ توسط کابل RG ارسال می شود. برای هر دوربین باید یک سیم جداگانه کشیده بشود. این سیستم دارای رزولیشن های متفاوتی می باشد و توسط واحد مگا پیکسل اندازه گیری می شود. به عنوان مثال در حال حاضر رزولیشن های 1 ، 2 ، 4 و 5 مگا پیکسل در بازار موجود هستند. بسته به نیاز کارفرما کیفیت مورد نظر استفاده می شود.

دوربین اچ دی

  • دوربین مداربسته رم خور:

این نوع دوربین مداربسته معمولا بصورت مجزا عمل می کند و نیازی به دستگاه ضبط ندارد. در حال حاضر تنوع بسیار زیادی در این نمونه دوربین وجود دارد و هر روز شاهد پیشرفت این دوربین ها هستیم. انواع مختلف آنها عبارتند از: دوربین های کنترل کودک و پرستار یا دوربین های چرخشی که از راه دور قابل تنظیم و کنترل هستند. انتقال صدا و تصور هم دارند. نمونه پرفروش بعدی دوربین پانوراما یا سه بعدی هست. این دوربین تمام محیط روبروی خودش را ضبط میکند (بصورت چشم ماهی) و بصورت نرم افزاری امکان کنترل و چرخش در آن وجود دارد.

دوربین سه بعدی دوربین لامپی

نمونه بعدی دوربین بالت رم خور هست که مناسب برای فضای باز می باشد و فقط تصویر ثابت میگیرد و امکان کنترل و چرخش آن وجود ندارد. یک نمونه دیگر دوربین چرخشی مجهز به کنترل سوژه هست. عملکرد این دوربین شبیه دوربین کنترل کودک هست با این تفاوت که دارای پرژکتور نور سفید (warm light) هست و میتواند تمام اجسام متحرک را دنبال کند. فروش دوربین مداربسته اصفهان

دوربین رم خور دوربین رم خور

  • دوربین مداربسته مخفی:

هرگونه نصب و استفاده از این نوع دوربین در هر جایی غیر قانونی می باشد. فقط در مواردی که برچسب “این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد” نصب شده باشد می توان از این دوربین استفاده نمود. انواع مختلفی از دورین مداربسته مخفی وجود دارد. به عنوان مثال دوربین طرح لامپ یا دوربین لامپی، دوربین سوزنی، دوربین مخفی رم خور و غیره. 

دوربین مخفی

  • دوربین های مداربسته بی سیم:

انواع مختلفی از دوربین های بیسیم وجود دارد. یک نمونه بسیار متعارف از این نمونه دوربین پک های بی سیم می باشد که شامل 4 عدد دوربین بی سیم و یک دستگاه NVR بی سیم می باشد. تکنولوژی مورد استفاده در این دوربین ها IP می باشد. در این تکنولوژی تصاویر بصورت رمزگذاری شده و به کمک امواج وای فای ارسال می شوند. البته در نظر داشته باشید که تمام دوربین ها به برق نیاز دارند. بزرگترین مزیت این سیسم این است که نیازی به سیم کشی نمی باشد و از لحاظ تخریب کاری بسیار به صرفه است. و همچنین درصورت ورود سارق به مجموعه در صورتی که دستگاه مخفی شده باشد امکان سرقت دستگاه به صفر می رسد.

نوع دیگر دوربین های بی سیم در مواردی استفاده می شود که فاصله نسبتا زیادی (حتی در حد چندین کیلومتر) بین دوربین و دستگاه وجود دارد. در این مورد باید از آنتن های مخصوص استفاده نمود و تصاویر را به نقطه دلخواه ارسال نمود. در این سیستم حتما باید از دوربین و دستگاه تحت شبکه یا IP استفاده نمود. 

دوربین بی سیم

  • نصب دوربین مداربسته:

نصب دوربین مداربسته در اکثر موارد کار بسیار پیچیده ای نیست و توسط خود اشخاص انجام می شود. البته بسته به نوع دوربین نصب آن نیز بسیار متفاوت است. هرچند برای نصب ایمن و اصولی پیشنهاد می گردد از تیم نصاب حرفه ای ما استفاده کنید. به هر حال اگر قصد دارید خودتان این کار را انجام دهید بهتر است قبل از نصب سیستم به صفحه آموزش رفته و آموزش های مرتبط را در این صفحه ببینید. 

 

برای خرید پکیج های آماده نصب دوربین مداربسته با قیمت بسیار مناسب می توانید به صفحه فروشگاه اینترنتی مراجعه فرمائید. یا بصورت حضوری از دفتر خریداری نمائید.

 

منبع برای مطالعات بیشتر: ویکی پدیا