ورود

ثبت نام

ورود

ثبت نام

دوربین مداربسته، اعلام سرقت، تابلوهای تبلیغاتی

دوربین بزنیم یا دزدگیر؟

سوالی که در اکثر موارد ذهن مشتریان را درگیر میکند این است که دوربین مداربسته بهتر است یا دزدگیر اماکن؟

البته کاربرد هرکدام متفاوت است و مزایا و معایب خودشان را دارند. البته این دو سیستم مکمل یکدیگر هستند و بهتر است که هر دو گزینه در کنار یکدیگر استفاده شوند.

در ابتدا توضیح مختصری درمورد هرکدام میدهیم.

دوربین مداربسته:

این سیستم معمولا شامل تعدادی دوربین و یک دستگاه مرکزی است. کاربرد آن فقط برای ضبط تصاویر می باشد و تصاویر چند روز تا چند ماه قبل را می تواند داخل حافظه خود ذخیره کند. سیستم مداربسته معمولا در مواردی کاربرد دارد که نیاز به بررسی تصاویر می باشد. یا چهره یا پلاک ها مورد نظر هستند. در مورد جلوگیری از سرقت دوربین کاربرد زیادی ندارد ولی برای بررسی جرم و در دست داشتن اسناد معتبر گزینه مناسبی است. در حال حاضر معمولا اولین چیزی که پس از سرقت مورد بررسی قرار میگیرد تصاویر دوربین های مداربسته می باشد. زیرا اگر حتی در محل مورد نظر دوربین وجود نداشته باشد، در مسیر حتما تعداد زیادی دوربین وجود خواهد داشت.

 

دزدگیر یا سیستم اعلام سرقت:

دزدگیر معمولا در مواردی استفاده می شود که مشتری میخواهد درصورت ورود غیر مجاز آزیر خطر به صدا در بیاید و با تلفن های مورد نظر تماس گرفته شود. دزدگیر اماکن بهترین گزینه برای جلوگیری از سرقت می باشد و بسیار بازدارنده هست. درصورت استفاده از یک سیستم مورد اعتماد و نصب اصولی به هیچ وجه نمیتوان آن را غیر فعال نمود یا از کار انداخت. پس درصورتی که قصد برقراری امنیت در یک مکان را دارید بهتر است از دزدگیر استفاده کنید.

البته دزدگیر دربرخی موارد ممکن است به اشتباه فعال شود و کاربران را به خطا بیاندازد و چون معمولا فاصله نسبتا زیادی بین مشتری و محل مورد نظر وجود دارد، استفاده از یک سیستم دوربین مداربسته می تواند از ترددهای غیر ضروری و کاهش استرس آن کمک شایانی بکند.

ترکیب این دو سیستم به این صورت عمل می کند که پس از اعلام سرقت توسط دزدگیر با تلفن مشتری تماس گرفته می شود و ایشان از اختمال وقوع سرقت باخبر می شوند. بلافاصله پس از آن میتوان با استفاده از انتقال تصویر دوربین مداربسته که بر روی گوشی مشتری وجود دارد، تصاویر محل را بررسی نمود و درصورت وجود خطا سیستم دزدگیر را غیرفعال نمود. یا درصورتی که واقعا سرقتی در حال انجام باشد مسائل پیشگیرانه را انجام داد.